(+420) 607 916 333 marie.petrovova@gmail.com

Mluvte spolu

Vázne komunikace uvnitř týmu nebo mezi týmy? Potřebujete nastartovat opravdovou spolupráci, objevit v sobě asertivitu, zkrotit emoce, ovládnout svou neverbální komunikaci a najít ten správný jazyk?  Ve firmách se tomu říká efektivní komunikace. Naučím vás spolu mluvit. Ušetříte čas. Zjistíte, jak zatočit se zbytečnými schůzkami, neproduktivními (a popuzujícími) e-maily a zraňujícími (a tedy zcela neefektivními) zpětnými vazbami.

Ukažte se!

Až 70 % lidí se prý bojí vystupování před ostatními. Na poradách, konferencích nebo firemních akcích. Ukažte se. Jinak si vás totiž nevšimnou. Zapomeňte na doporučení, jak se správně hýbat a jestli gestikulovat, nebo ne. Všechno to ve vás už dávno je. Sebevědomá prezentace stojí na jasném myšlení, promyšlené práci s jazykem a spolupráci s vlastním tělem. Najdeme spolu zdroje, které už v sobě máte, a necháme je autenticky zaznít. 

Z parťáka šéfem

Stali jste se manažery a vedete své bývalé kolegy? Jak s nimi mluvit, udržet si dobrý vztah a zároveň si vybudovat autoritu? Proměna parťáka v šéfa je velmi, velmi, velmi náročné období. Jasná a asertivní komunikace vás přivede do přístavu Přirozená autorita. Je to makačka, ale stojí to za to.

Ulovte si svého Stresosaura

Základní emoce jsou naším dědictvím po předcích. Začalo to před stovkami milionů let u velkých ještěrů. Emoce jsou rychlejší než rozum. Jenže to, co nás kdysi chránilo před nástrahami života v divočině, nás dnes uvádí do stresových situací. Nesmíme nikoho praštit (to je fajn), nesmíme nikoho kousnout (to je taky fajn), ale rozhodli jsme se, že nesmíme ani plakat, ani smutnit (to už tak fajn není). Všechno to potlačujeme nebo strkáme pod pokličku. Tlak a poklička – to znáte. To je papiňák. To je stres. Naučím vás stáhnout plamen,  vypustit páru a ještě si ulovíte vlastního stresosaura. V katalogu vzdělávání to většinou najdete jako Stress management. 

Myšlení-mluvení-přesvědčivost-výsledky

To je vzorec. Vzorec úspěšné komunikace postavené na principech a metodách Neurolingvistického programování. Naučíte se přemýšlet o komunikaci v trochu jiných souvislostech. Budeme hledat zdroje, odstraňovat nefunkční vzorce, tunit přesvědčivost jazyka, naslouchat, stanovovat si hranice a nenechat sebou manipulovat. Vhodné zejména pro manažery, kteří musejí v organizaci přesvědčovat nahoru i dolů.

Mediální trénink pro manažery

Musíte občas zastupovat svou organizaci v médiích? Rozhovory, prezentace na tiskových konferencích, vystoupení v televizi nebo v rádiu, krizová komunikace – připravím vás na všechno a stanete se opravdovým partnerem vašeho tiskového mluvčího. Otázky vás už nezaskočí. 

Firemní novinařina

Máte na starosti interní komunikaci ve firmě a nikdy jste neseděli v žádné redakci? Psaní vás možná baví, ale potřebujete se naučit základy řemesla, aby vám to šlo rychleji? A navíc ještě chcete, aby to bylo tak zajímavé, že to budou chtít zaměstnanci číst? Chcete se naučit svou práci recyklovat, aby se zvýšila vaše efektivita? Od kolegů dostáváte nepoužitelné texty, a když je předěláte, ještě se naštvou (místo toho, aby byli rádi)? Naučím vás základy řemesla  a postavíme spolu inteligentní plán. 

 

On(a) mi nerozumí

Jak se do komunikace týmu promítají mužské a ženské přístupy?  Objevíme vzorce, které se v mužské a ženské komunikaci opakují. Uvědomíte si rozdíly ve verbální i neverbální komunikaci, a s tím související zdroje konfliktních situací. Pochopíme, proč mají ženy často pocit, že jim muži nenaslouchají a nemluví. A naopak, proč se muži v ženské komunikaci ztrácejí.