(+420) 607 916 333 marie.petrovova@gmail.com

Sem se většinou píše něco o těch nejkvalitnějších službách pro klienty, jejich spokojenosti, také o mládí a dynamice, případně tradici, když už firemní mládí pominulo.

Poskytuji kvalitní služby? Já věřím, že ano.

Jsou mí klienti spokojeni? To je výborná otázka.

Takže na rovinu: změna je proces, který většinou není doprovázený nadšeným jucháním. Dost často to bolí. Budeme-li spolu procházet změnou, budou chvíle, kdy mě nebudete mít rádi. Můžete na mě mít vztek (kousat a škrábat dovoleno není), můžete nesouhlasit s tím, co říkám, můžou vás štvát moje otázky. Nebude se vám možná chtít do některých cvičení. To je naprosto v pořádku. I slzy jsou v pořádku.

Mí klienti se vracejí. Dokonce i tehdy, když spolu projdeme údolím nesouhlasu. Nebo možná zejména poté, co jím spolu projdeme.

Nebudu vás hladit po srsti. Na to mám kočky. Budu vás přesvědčovat, abyste se podívali do vnitřního zrcadla, abyste přemýšleli a formulovali jasně, dokonce abyste se občas nahrávali na video.

Můžu vám slíbit jen to, že když na sobě budete s mou pomocí pracovat, uvidíte výsledky. Vybavím vás nástroji, které budete moci používat po zbytek svého života.  Ale bolet to nejspíš bude.

A k těm dalším představovacím frázím: mladá už nejsem. Za to jsem zkušená. Dynamická a otevřená novým věcem? To rozhodně jsem. Všechno, co dělám s klienty, jsem vyzkoušela na sobě. Výsledkem je třeba to, že se mi podařilo zhubnout deset kilo a každý měsíc se snažím uběhnout sto kilometrů. Pro bývalého kavárenského povaleče s nadváhou to je velká změna.

Jsem dvacet let vdaná, děti se k nám vracejí. Jsem zvyklá pečovat o vztahy. Je to pro mě důležité. Znám své životní hodnoty. A znám sebe sama. Ačkoliv dívat se do vnitřního zrcadla není nikdy jednoduché. Ani tehdy, když si ho nastavujete pravidelně a máte na to techniky.

Zajímá-li vás, co mám za sebou profesně, tak tady to je:

10 let moderátorka a redaktorka zpravodajství Českého rozhlasu
13 let krotitelka komunikace vrcholových manažerů (říká se tomu ředitelka korporátní komunikace)
15 let na vysokých manažerských pozicích

To znamená:

Stovky hodin živého vysílání a moderování konferencí,
příprava zhruba 500 tiskových konferencí, setkání a rozhovorů
a asi 10000 hodin schůzek s manažery, klienty a partnery.


O své zkušenosti se dělím.